Kiralama Şartları

Araç Kiralama Şartları

Kiralama yaşı

- Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (Renault Clio, Renault Taliant, Nissan Micra, Opel Corsa, Fiat Egea, Citroen C-Elysee, Peugeot 301 vb .)
- Orta grup araçlar için 25 yaş (Renault Megane, Dacia Jogger, Kia Stonic.)
- Üst grup araçlar için 27 yaş ( VW T-Roc,  Peugeot 3008)

- Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (MB E Class, MB GLE, GLC vb.)

Kredi kartı kullanımı ve depozitKiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir.      
Bu kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir. Bu kredi kartından kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik, orta ve üst grup araçlar için , lüks grup araçlar için   bir ön provizyon alınacaktır. Kiralamanızın bitiminden 1 iş günü sonra provizyon işleminin kaldırılması için ofisimizde gerekli işlem yapılır.  

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu Dinamik Turizm İşl. San. Ve Tic. A.Ş.  kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile (ödeme yapılmış olsa da) olsa araç teslimi yapılmayacaktır.


Ehliyet süresi


- Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık,
- Orta grup araçlar için en az 3 yıllık,
- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

 

Ön ödemeli rezervasyon koşulları


 Ödeme yapılan kredi kartı sahibi (kart üzerinde kullanıcı adı yazmak zorundadır) ile aracı alacak kişinin aynı olması gerekmektedir.    Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi talep edilecektir.

 Dinamik Turizm İşl. San. Ve Tic. A.Ş.’den kiraladığınız araç için rezervasyon iptali ve ücret iadesi koşullarımız şu şekildedir:

 1- Kiralama saatine 12 saatten fazla bir süre olması halinde rezervasyonunuzu herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal edebilirsiniz. Rezervasyon ücretinin tamamı kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.

2- Rezervasyonun kiralama saatine 12 saatten az bir süre kala iptal edilmesi halinde ise rezervasyon tutarından 1 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar 7 gün içerisinde kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilir. 

3- Rezervasyon iptal edilmeksizin aracın kiralama saatinde teslim alınmaması halinde rezervasyonun 12 saatten az bir süre içerisinde iptal edilmesine ilişkin hükümler uygulanır ve 1 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına 7 gün içerisinde iade edilir.

4- Aracın, teslim alındıktan sonra, kiralama süresinden erken teslim edilmesi durumunda kalan günler için günlük kira bedelinden %30 kesinti yapılarak ücret iadesi yapılacaktır.

5- İptal bildirimleri 0536 565 24 23  Nolu telefon numarası üzerinden rezervasyon   sözlü olarak veya WhatsApp uygulaması üzerinden yapılmalıdır.

 

Yerinde ödemeli rezervasyon koşulları

 
Ücretsiz iptal sağlayabilirsiniz.

 Rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi amacıyla kiralamanızdan 24 saat önce yetkililerimiz tarafından kira bedelinin ödemesi talep edilebilir. Ödeme yapmak istememeniz halinde rezervasyonunuz tarafımızca iptal edilebilir.

  

Provizyon tutarları

Araç Grubu

Örnek Araçlar

Provizyon Tutarı

CCMR

Renault Clio      2000 TL

CCAR 

 Nissan Micra,Opel Corsa,Renault Clio

2000 TL

 CDMD

 Peugeot 301

2000 TL

SWAR

  Kia Stonic

2000 TL 

 TDAD, TDAR

 Renault Megane

2000 TL

SDMD

Citroen C-Elysee

2000 TL

SFAD, SFAR,

 VW T-Rock, Peugeot 3008,Kia Stonic

6000 TL

SVAD

 Ford Custom Minibus

6000 TL

 

Fiyat Koşulları ve fiyatlara dahil olan hizmet ve ürünler  Sitede gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dâhildir:

- Muafiyetli Kaza Teminatını

- Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Teminatı (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Teminatı çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder.  Bu sigorta çarpma ve çarpışma halinde olmayan (çizik, sürtme, göçük, lastik cam far) hasarları kapsamaz. 

Araç Grupları  Muafiyet Tutarı 
 Ekonomik Sınıf    12000 TL  
 Orta Sınıf    17000 TL  
 Üst ve Lüks Sınıf    25000 TL  


DİKKAT !!


  Aşağıdaki hallerde Muafiyetli Kaza Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar, sigorta kapsamı dışında kalacaktır:

- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
- Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Teminatı içerisine dâhil değildir. Bu teminat ayrıca satın alınabilir.
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.


 Fiyatlara hariç olan hizmet ve ürünler

Muafiyetsiz Kaza Güvencesi (Top Cover)
  Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracak olan güvencedir.


Mini Hasar Güvencesi (Mini Damage)


  Üçüncü bir tarafla herhangi bir çarpışma olmaksızın otopark vb. gibi yerlerde oluşan 1500 TL'ye kadar olan mini hasarları müşterinin beyanı ile karşılayan güvence paketidir. Rapor tutturmaya gerek yoktur. Hasar miktarı 1500 TL üzerindeyse rapor alınması gerekmektedir.

 - Mega Mini Hasar Güvencesi (Mega Mini Damage)

  Üçüncü bir tarafla herhangi bir çarpışma olmaksızın otopark vb. gibi yerlerde oluşan 3000 TL'ye kadar olan mini hasarları müşterinin beyanı ile karşılayan güvence paketidir. Rapor tutturmaya gerek yoktur. Hasar miktarı 3000 TL üzerindeyse rapor alınması gerekmektedir.


Lastik Cam Far Güvencesi (LCF)
  Aracın farları, camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar.Bireysel Kaza Güvencesi (BKG)


 Araç içerisindeki yolcuların tedavi masraflarını limitler dâhilinde öder. Kaza ve kişi başına 1000 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir. Günlük 150 TL/gün ödeyerek bu güvenceyi satın alabilirsiniz.

Hırsızlık Güvencesi

Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan "iş kaybı tazminatını" teminat altına alır. Günlük   TL/gün ödeyerek bu güvenceyi satın alabilirsiniz.

                                                                 - Üçüncü Şahıs Sorumluluk GüvencesiAraçla 3.şahıslara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortası ile belirlenmiş limitler dahilinde teminat altındadır.  


Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)


                                                                                                          - Yakıt

Araçlar mümkün olduğunca dolu depo yakıt ile teslim edilir ve dolu depo iade alınmak istenir. Aracın dolu depo teslim edilmesi ve eksik depo yakıt ile tarafımıza iade edilmesi halinde hesaplanan ( BÜTÜN YAKIT FİŞLERİ İBRAZI ZORUNLU ) yakıt bedeline ilave olarak 100 TL “Yakıt Dolum Hizmet Bedeli” ve KDV ayrıca kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi, kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.


HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde ve Milli Parklar girişlerinde uygulanan kamera sistemi mevcuttur.  kullanılan HGS ücreti ve  servisi için kullanım ücreti......................... + KDV ve ilave  bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.İlave KM Paketi


Kiralamalarınızda sınırlı kilometre uygulaması yapılmaktadır, Günlük 300 km. Bir kiralamada en fazla 3.000 km yapabilirsiniz. Kilometre aşımı yapmanız halinde 3,5 TL/km + KDV olarak ücretlendirilecektir.


                                                                                               - İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde (depozit ön şartı hariç) ikinci  sürücü  için uygulanacak ekstra fiyat için rezervasyon sorumlularımız sizi bilgilendirecektir.                                                                                        - Bebek ve Çocuk Koltuğu


Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri


Talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir. Erken dönüşlerde iade edilecek tutarın %30'u erken iade bedeli olarak kesilip, kalan tutar iade edilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın   ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.


- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
- Dönüş istasyonunun değişikliği
- Araç grubu değişikliği
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %30'u kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Güvencesi ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

Trafik Cezası Hizmet Masrafı


Kiralamanız süresince oluşan aracın kullanımından kaynaklı trafik cezalarından kiracı sorumludur, Dinamik Turizm A.Ş., ceza bedelini kiracıdan talep edecektir. Trafik cezasının ödenmesi aşamasında meydana gelen masraflar sebebiyle 50 TL/ceza adedi tutarında bir hizmet bedeli kiracıdan ceza bedeline ilaveten talep edilecektir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.


Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:


Sitemizden yapmış olduğunuz bilgi girişleri güvenli ortamda yapılmaktadır. Rezervasyonu tamamlamanızı takiben belirtmiş olduğunuz e-mail adresine bir rezervasyonun belirtilen şekilde alındığına dair bir mail alacaksınız. Bu maili saklamanız gerekmektedir, tekrar site üzerinden bu maile ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz e-mail adresine Dinamik Turizm A.Ş. tarafından pazarlama ve duyuru amaçlı e-mail gönderilmesini peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Aynı şekilde vermiş olduğunuz cep telefon numarasına da ilgili pazarlama SMS'lerinin gönderilmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Fiyat, araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde Dinamik Turizm A.Ş. kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı Dinamik Turizm A.Ş.  sorumlu tutulamayacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyonda değişiklik talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

 Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Güvencesi, KDV ve belirtilen kilometre kullanım hakkı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için web sitemizden veya ofisimize geldiğinizde bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde kira kontratında belirtilen standart liste fiyat uygulanacaktır.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi Dinamik Turizm A.Ş. gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi rezervasyon aşamasında kredi kartınızdan  veya aracı teslim alırken kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızdan, kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte en az ........................... TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. Dinamik Turizm A.Ş., araç teslim anında gerekli gördüğü hallerde kesin rezervasyon yaptırılmış dahi olsa varsa ödediğiniz ücreti iade ederek araç teslimini iptal edebilir.

 Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralama Şartları",   tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.
Bizden gelen emaillerin Gelen Kutusuna (Inbox) düştüğünden emin olmak için {musterihizmetleri@dinamikcar.com} adresini, Adres Defterine ekleyebilirsiniz.Whatsapp Telefon